Amerika Birleşik Devletleri asıllı yıldızlardan Kim Kardashian West, yeni bir tane korse markası çıkartacak olduğunu, marka adı olaraksa Japon’lar tarafından kullanılan geleneksel kıyafetlerden Kimono’yu kullanacak olduğu konusunda bir duyuru yapmıştı. Kardashian’ın söz konusu bu hareketi ise Japonların çok büyük bir şekilde tepkisini çekmiş oldu. Ünlü ve başarılı durumdaki yıldız, vermiş olduğu bu ismin tepkiler toplamaya başlamasının hemen sonrasında, isim değişikliğine gidecek olduğu konusunda bir duyuru yaptı.

Kim Kardashian West’e ait olan ”Kimono Intimates” isimli marka, 15. yüzyıla kadar dayanmakta olan geleneksel durumdaki giysilerine çok büyük bir şekilde saygısızlık yapılmış olduğundan dolayı Japonya içerisinde çok fazla tepki çekmişti.

Yeni çıkacak olan bu korselerin isminden hoşnut olmayan pek çok kişi Twitter üzerinde görüşlerini #KimOhNo (Kim Hayır Olamaz) şeklindeki etiketi kullanarak paylaşmıştı. Kim Kardashian da geçtiğimiz hafta markaya içinde ”Kim” kelimesi olduğundan dolayı bu ismin verilmiş olduğunu ve ismin hiç bir şekilde değiştirilmeyecek olduğunu da ifade etmişti.

Pazartesi gününde de Instagram hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Sürekli olarak dinliyorum, öğrenmeye devam ediyorum ve de gelişiyorum” ifadelerine yer vererek, yeni çıkartacak olduğu korselerini aha farklı bir marka isminin altında piyasaya çıkartacağı açıklamasını yaptı.