Alman asıllı oyunculardan Lisa Martinek yönetmen olan eşi Giulo Ricciarelli’nin yanı sıra 3 tane çocuğuyla beraber tatile gitmiş olduğu İtalya’da yaşamını yitirdi. Oyuncunun yaşamını yitirmiş olması ise ülkeyi adeta yasa boğmuş durumda.

Almanya 47 yaşında bulunan oyuncularından Lisa Martinek için ağlamakta. Ünlü durumdaki oyunculardan biri olan Lisa Martinek, eşi Giulo Ricciarelli’nin yanı sıra 3 tane çocuğuyla gitmiş olduğu tatil esnasında yaşamını yitirdi.

Oyunculuğuyla birlikte herkes tarafından çok fazla beğenilmiş olan isimlerden Lisa Martinek yüzmek amacıyla eşiyle beraber bir tekne ile denize açıldı. Ricciarelli, yüzme esnasında zorlanmakta olduğunu gördüğü eşi Martinek’i hızlı bir şekilde sudan çıkarttı ve tekneye götürüp hemen bir yardım talep etti.

47 yaşında bulunan oyuncu bir tane helikopter ile 70 kilometre uzaklıkta yer alan hastaneye kaldırıldı. Doktorlar yoldayken yaşamını yitirmiş olan genç kadını yaşama döndürmeye çalışmış olsa bile bu konuda hiç bir şekilde başarılı olamadılar.

Müzik ile birlikte tiyatro mezunu olduğu bilgisi verilen Lisa Martinek Alman televizyon dizilerinden biri olan ”Tatort” (Olay Yeri isimli dizi) ve en son ise ”Heiland” isimli dizi içerisinde kör bir avukatı oynamaktaydı.