Galatasaray Spor Kulübünün eski oyuncularından biri olan Wesley Sneijder ve eşi Yolanthe Cabau artık yolun sonuna gelmiş bir durumda. Tam olarak 9 sene öncesinde yaşamlarını birleştirme kararı almış olan çift, geçmiş olduğumuz sene ise ayrılma konusunda bir karar verdi. Hollanda içerisinde yer alan basın; ikilinin birbirlerine ihanet etmiş olduğunu ve ayrıca Sneijder’in eşine sözlü bir şekilde ve fiziksel bir şekilde şiddet uygulamış olduğunu ileri sürdü.

Son meydana gelen olaylar da ikilinin aslında gemileri komple yakmış olduğunun en net kanıtı gibiydi. Geçmiş olduğumuz ay içerisinde Sneijder, dostlar ile bir ev partisine eğlenmeye gitti. Gecenin sonunda ise sokakta yer alan bir tane aracı parçaladıktan kelepçelendi. Hasarı karşıladıktan hemen sonrasında ise salıverildi. Bu söz konusu olaydan hemen sonra ikilinin boşanmayla alakalı süreci de kesinleşmiş oldu.

Hollanda’da yer alan basın Sneijder’in Yolanthe Cabau’nun talep ettiği 19 milyon Euro tutarındaki miktarı çok bulduğunu, ikilinin tam olarak 15 milyon Euro tutarındaki bir ücretle anlaşmış olduğunu ileri sürdü. Yolanthe Cabau daha sonrasında ise sosyal medya hesabı üzerinden Sneijder ile yer aldığı karelerini tamamen sildi.