Fox kanalının en fazla izlenmekte olan yapımları arasında yer alan Yasak Elma isimli dizide kostüm asistanı görevinde çalışmakta bulunan Özge Ş. adlı genç yaştaki bir kızı taciz ettiği ileri sürülen ünlü oyunculardan Talat Bulut, olaya yönelik olarak takipsizlik kararı çıkmasının sonrasında Özge Ş. ile alakalı olarak 100.000 Türk Lirası tutarında bir tazminat davası açmış oldu.

Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi içerisinde görülmüş olan bu duruşma esnasında taraf avukatlarıyla beraber Özge Ş.’de hazır bir şekilde bulundu.

Duruşma esnasında konuşma gerçekleştiren Talat Bulut’un avukatı görevinde bulunan Ekim Su Küfteoğlu, açılmış olan bu tazminat davasının kabul edilmesini istedi. Küfteoğlu sonrasında ise, müvekkili olan Talat Bulut’un herkes tarafından tanınmış bir oyuncu olduğunu ifade ederek; ”Özge Ş. ise müvekkilim olan Talat Bulut’un kendini dudağından öpmüş olduğuna yönelik bir takım iddialarda bulunuyor. Soruşturma dahilinde ise takipsizlik kararı verilmiş durumdadır. Karşı tarafla sulh olma gibi bir ihtimalimiz bulunmamaktadır” ifadeleri ile konuştu. Özge Ş.’nin avukatı da bir beyanda bulunabilmek amacıyla zaman istedi.

Duruşma esnasında söz verilmiş olmasının üstüne beyanda bulunmuş olan Özge Ş. de, hiçbir tane programa çıkmamış olduğunu yalnızca bir tane kanala röportaj vermiş olduğunu ve bu röportajın ise savcılığa şikayetten sonra yapılmış olduğunu ifade etti. Özge Ş. ise söz konusu davanın reddini istedi.

Mahkeme ise tarafların beyanda bulunabilmesi amacıyla zaman verip duruşmayı erteleme kararı aldı..