Denizli ili içerisinde polis ekipleri tarafından silahlı bir uyuşturucu çetesine yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında, 8 farklı adrese eş zamanlı bir şekilde baskın gerçekleştirildi. 4 ay süren takipten sonra gerçekleştirilen bu operasyonda yakalandıkları açıklanan 7 tane zehir taciri arasından 6 tanesi tutuklanıp ceza evine yollandı.

Edinilmiş olan bilgilere bakılır ise, söz konusu bu operasyon Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğünde görevli ekipler tarafından gerçekleştirildi. Almış oldukları özel bir istihbarat üstüne harekete geçmiş olan ekipler arasında yabancı uyruğa sahip bir şahsında yer aldığı silahlı uyuşturucu çetesini yakın bir takip altına aldı. İlk önce şüpheliler arasından değişik zamanlarda uyuşturucu maddeleri temin etmekte bulunan 29 tane uyuşturucu madde kullananlar yakalandı. Hemen sonrasında çeteye yönelik başlatılmış olan soruşturmayı derinleştirme kararı alan ekipler yaklaşık olarak 4 ay süren bir takipten sonra harekete geçip kent merkezi içerisinde 8 tane farklı adrese eş zamanlı bir şekilde baskınlar gerçekleştirdi. Yapılmış olan bu baskınlar esnasında adresler içerisinde ve de şüphelilere ait durumdaki araçlarda aramalar gerçekleştirildi. Çok fazla sayıda silah ile birlikte uyuşturucu maddelerin bulunduğu açıklandı.

Operasyon dahilinde 124 gram ağırlığında skunk adına sahip uyuşturucu, 78 gram ağırlığında metamfetamin, 89 gram ağırlığında bir esrar, 5 tane ruhsatsız durumda tabanca, 2 tane av tüfeği, 5 tane kurusıkı özellikli tabanca, bu bulunan silahlara ait olan şarjörlerle birlikte mermiler ve de uyuşturucu maddenin kullanım düzeneklerine ait çeşitli materyallerin ele geçirildiği açıklandı.