Kültür ile Turizm Bakanlığı’nın yetkilileri İzmir ili içerisinde gerçekleşecek Yaz Konserleri amacıyla düzenlediği program esnasında şarkıcılardan Sıla’ya da yer vermiş oldu. Sıla ise daha önce, 15 Temmuz tarihi içerisinde gerçekleşmiş olan darbe girişimine tiyatro ifadeleri ile açıklama yapan ve daha sonra Hendek operasyonları konusunda şehit olanlarla alakalı herkesin tepkisini çekmiş açıklamalar gerçekleştirmişti.

Son aylar içerisinde Ahmet Kural’la yaşamış olduğu şiddet olaylarından dolayı devamlı olarak gündeme gelmeye devam eden Sıla’nın, Kültür ile Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen konser kapsamında 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümü anmalarında İzmir ili içerisinde konser verecek olduğu bilgisine ulaşıldı öğrenildi.

Sıla Gençoğlu 2015 senesinde 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleşmesinin hemen sonrasında Yenikapı Mitingiyle alakalı olarak ”Hayır katılım sağlamayacağım. Kesin olarak bir darbe karşıtıyım ancak bu şekilde bir şovun içinde bulunmayı hiç bir şekilde tercih etmemekteyim” ifadelerine yer vermişti.

Sıla tarafından 15 Temmuz tarihi içerisinde İzmir ilinde konser verecek olduğunun öğrenilmesinin hemen sonrasında pek çok kişi konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinde paylaşımlar gerçekleştirip bu konsere çok sert bir şekilde tepki göstermeye başladı.