Denizli ilinin Çameli ilçesinde yer alan Emecik Kanyonu, yükselmeye başlayan hava sıcakları ile birlikte doğa tutkunlarının uğrak noktalarından biri haline geldi. Parkur üzerinde iri ufak pek çok şelalenin yer aldığı bu kanyon doğayı seven herkesi kendisine hayran bırakmaya devam ediyor.

Yaklaşık olarak 14 kilometrelik bir uzunluğa sahip Emecik Kanyonu içerisinde doğası hiç bir şekilde bozulmamış durumda bulunan ağaçlar, dağların iç kısmından çıkmış olan buz gibi berrak sulardan atlayıp kuş sesleri ile beraber yol almaktayken, kızılağaç ile birlikte kızılçam, ardıç, çınar, sarmaşık, yaban gülü ve eğrelti benzerindeki bitki çeşitleri de sizleri selamlamakta.

Ayrıca yaban keçisi ile birlikte domuz, tilki, tavşan, porsuk, kartal, sincap, keklik ve güvercin gibi yabani bir takım hayvanların da barınmakta olduğu kanyon üzerinde yürüyüş yolu bazı zamanlarda 6 metreye kadar inebilmekte. Trekking yapmakta bulunanların yaklaşık olarak 3 saatini almakta bulunan bu vadi, akmaya devam eden görkemli şelaleleri ile birlikte görülmeye değecek bir doğa harikası olarak öne çıkıyor. Kanyonun zemininde yer alan tatlı su kaynakları içerisinde çay balıklarıyla birlikte yengeçler yaşamını sürdürüyor. Kanyon üzerinde özellikle de 16 metrelik bir yükseliğe sahip olan şelale ziyaretçilerin çok büyük bir ilgisini çekmeye devam ediyor.

Denizli’nin Doğa Yürüyüş Grubu ise bu kanyona özel bir şekilde gezi gerçekleştirdi. Çok fazla sayıda doğa severin katılmış olduğu bu özel gezide, kanyonu keşfetmiş olan doğa sevenler çok keyifli bir gün geçirmiş oldu.