Sosyal medya üzerinde ”Pucca” takma adını kullanmakta olan Pınar Karagöz ”uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanılmasını aleni bir şekilde özendirme” şeklindeki suçtan dolayı 5 sene 10 aylık hapis ve 66.666 Türk Lirası tutarında bir para cezasına çarptırılmış durumda.

Pucca ismi ile herkes tarafından tanınmakta olan ve sosyal medya üzerinde binlerce sayıda takipçisi bulunan yazarlardan Pınar Karagöz, Pablo Escobar’la alakalı olarak atmış olduğu bir tweetten dolayı uyuşturucuya özendirmiş olduğu iddia edilerek 5 sene 10 aylık bir hapis ile birlikte para cezasına çarptırılmış durumda. Bu söz konusu kararın hemen sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden ağladığı esnada çekmiş olduğu ”Ben size ne yaptım” ifadeleri ile karara isyan etmiş olan Pucca’ya başka bir şok ise ünlü durumdaki kitap satış mağazasından gelmiş oldu.

Karagöz, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım içerisinde ise bu söz konusu cezasının hemen sonrasında İzmir ili içerisinde ünlü bir tane kitap mağazası tarafından imza gününün iptal edilmiş olduğu duyurusunu yaptı. Karagöz’ün yapmış olduğu açıklamaya bakılacak olursa bahsi geçen bu mağaza, Pucca adını internet sayfası üzerinde çok fazla satanlar listesi içerisinden de çıkartmış durumda.