Gözde Kayra ile sevgili olan ve kendisine şiddet uygulamakta olduğu ileri sürülen oyunculardan Metin Yıldız, Cengiz Semercioğlu tarafından sunulan Sabah Sohbeti isimli programa konuk olarak katıldı. Senelerdir beraber olduğu Kayra’ya şiddet uygulamamış olduğunu tam aksine kendisi tarafından şiddete maruz kalmış olduğunu ifade eden başarılı oyuncu, Kayra’nın katılmış olduğu programa telefon ile bağlandığını duyduktan sonra yayını terk etmeye kalktı.

Hakkında ortaya atılmış olan iddialara açık bir şekilde yanıtlar veren Metin Yıldız, canlı yayın esnasında şu ifadelere yer verdi; ”Aslında şiddete uğramış olan kişi sadece benim. Gözde Kayra bunların hepsini beni çok sevdiği için yapıyor. O bana saldırıda bulundu. Ben o şekilde hiç bir şey yapmadan durdum. Tüm vücudum tırnak izleriyle dolu, boğazımı bile sıktı.”

Arka arkaya özel açıklamalar gerçekleştiren Yıldız’ın şiddet uygulamış olduğu ileri sürülen Gözde Kayra canlı yayına telefon aracılığıyla bağlandı. Yıldız da canlı yayın esnasında karşılıklı konuşmanın hiç bir şekilde doğru bir durumda olmadığını arada ailelerin yer aldığını da ifade ederek yayını terk etmeyi talep etti. Oyuncu ayrıca, program sunucusu Semercioğlu’na Gözde Kayra’nın da söz hakkının bulunduğunu fakat tek bir başına programına konuk alabilecek olduğunu ve bütün soruları kendisine bu şekilde sorabilecek olduğunu da ifade etti.