Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde bu sene ikincisi gerçekleştirilen Vosvos Festivali esnasında 15 farklı kentten katılım sağlayan 100 taneye yakın sayıdaki Vosvos, kent içinde çok renkli görüntüler oluşturmuş oldu. Başkan görevinde bulunan Örki, söz konusu bu festivalin Pamukkale ilçesine büyük bir değer katacak olduğunu ifade etti.

12 Temmuz ile birlikte 13 Temmuz ve de 14 Temmuz tarihlerinin arasında Karahayıt içerisinde gerçekleştirilmiş olan söz konusu bu Festival’e 15 tane ilden onlarca sayıdaki Vosvos sahibi katılım gerçekleştirdi. Pamukkale Belediyesi’yle Denizli Vosvos (DENVOS) Kulübü tarafından ortaklaşa bir şekilde gerçekleştirilen bu özel program Karahayıt’ta yer alan kamp alanı içinde gerçekleşti. Çadır ile birlikte karavanlarla söz konusu bu festivale katılım gerçekleştiren vatandaşlar 3 gün süresince gerçekleşmiş olan değişik etkinlik ve aktiviteler sayesinde çok daha eğlenceli ve çok daha keyifli anlar yaşamış oldu.

Pamukkale Ören Yeri içerisinde dolaşmış olan katılımcılar, Pamukkale ilçesinin güzelliğine de adeta hayran oldu. Festivale katılım gerçekleştiren bütün Vosvos’ların katılımıyla beraber gerçekleşmiş olan Denizli şehir turu içinde onlarca sayıda renkli Vosvosu görmüş olan Denizli ilinde yaşamını sürdüren vatandaşlar ilgili bir şekilde konvoyu izledi. Konvoy sonrasında ise onlarca sayıdaki araba Pamukkale Belediyesi’ne gelip adeta görsel bir şölen oluşturmuş oldu.