Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde meydana gelen tartışma esnasında öldürüldükleri açıklanan Ahmet Alkan (22)’la amcası olduğu bilgisine ulaşılan Süleyman Alkan (52) gözyaşları arasında defnedildi. Eşiyle birlikte genç yaşta bulunan oğlunu toprağa vermiş bulunan Ümmü Alkan’ın; ”Ben onlara doyamadım, doysun artık kara topraklar” cümleleri ile feryat etmiş olması çok büyük bir üzüntü yaratmış oldu.

Olay ise, dün akşam üzerinde, Pamukkale ilçesinde yer alan Kocadere Mahallesi içerisinde gerçekleşmişti. Denizli ilinde yer alan D Tipindeki Ceza İnfaz Kurumu içerisinden izinli bir şekilde çıkmış olan Mehmet Öztürk, 5 sene öncesinde kendini bıçaklamış olduğunu iddia ettiği Ahmet Alkan’la mahalle içinde karşılaştıktan sonra aniden tartışmaya başladılar. Sonrasında ise bu söz konusu tartışma, Alkan’ın amcası olduğu bilgisine ulaşılan Süleyman Alkan’ın da katılması ile beraber kavgaya döndü. Mehmet Öztürk ise, yanında getirmiş olduğu tüfeği kullanıp ateş edip Ahmet Alkan ile birlikte Süleyman Alkan’ı ağır bir şekilde yaralayarak olayın yaşandığı yerden kaçıp uzaklaştı.

Kavga esnasında yaşamını yitiren amca ve yeğenle ilgili olarak bugün Pamukkale ilçesinde yer alan Kocadere Mahallesi içerisinde bir cenaze töreni gerçekleştirildi. Evleri içerisinde helallik alınmasının hemen sonrasında Ahmet ile birlikte Süleyman Alkan’a ait cenazeler, Kocadere Mezarlığı’na getirildi.

Öğle namazından hemen sonra kılınan cenaze namazının sonrasında amca ile yeğenin cenazeleri, gözyaşlarının arasında defnedildi. Diğer taraftan Mehmet Öztürk’ü yakalayabilmek amacıyla başlatılmış olan çalışma devam ediyor.