Müge Anlı tarafından sunulmakta olan Güven Bana isimli yarışmaya İstiklal Marşı ile alakalı soru adeta damgasını vurdu. Yarışmacılar sorudan dolayı İstiklal Marşı’nı okuyamadığı için Müge Anlı da bu duruma fazlası ile sinirlenmiş olu.

Senelerdir ATV ekranları üzerinde Müge Anlı ile Tatlı Sert ismine sahip popüler hale gelen programı sunmaya devam eden Müge Anlı, alışılmış durumdaki konseptin çok daha fazla dışına çıkıp Tamer Karadağlı tarafından eskiden sunulan Güven Bana isimli yarışmanın sunuculuğunu üstlenmiş oldu. Büyük bir beğeni ile izlenmekte olan bu yarışmanın paylaşılan son bölümüne de İstiklal Marşı’yla alakalı soru adeta damgasını vurdu.

Güven Bana isimli yarışma programında ”İstiklal Marşı’nın bestelenmiş ilk 2 kıtası içerisinde toplamda kaç adet ”millet” kelimesi yer almaktadır?” şeklindeki soruya uzun bir zaman boyunca yanıt verememiş olan yarışmacılar, İstiklal Marşı’nı da doğru bir şekilde okuyamadığından dolayı Müge Anlı’yı çok fazla sinirlendirmiş oldu.

Yarışmacılara bu konuyla alakalı da sitemde bulunan Anlı; ”Sizlere kesinlikle hiçbiri şey söylemeyi de istemiyorum. Ben sizden yalnızca İstiklal Marşı’nı okumanızı talep ettim. Keşke biriniz okuyarak diğeriniz de saymış olsaydı” ifadelerine yer verdi. Soruya yanıt vermiş olan kadın yarışmacı da; ”İnanamamaktayım, benim açımdan büyük bir utanç kaynağıdır.” ifadelerine yer verdi.