Kim Milyoner Olmak İster isimli programın sunuculuğunu gerçekleştiren Murat Yıldırım, Mısır asıllı yönetmenlerden Mohamed Hesham El-Rashidy’e ait olan yeni film ”Mako” içerisinde başrolü üstlenmiş oldu.

ATV kanalında senelerdir herkes tarafından sevilerek izlenmeye devam eden yarışma programlarından Kim Milyoner Olmak İster isimli programda sunuculuk yapmaya devam eden oyunculardan Murat Yıldırım’ın ünü ülkenin sınırlarını aşmış bir durumda. Yıldırım, Mısır içerisinde çekimi yapılacak ”Mako” isimli filmin ekibine katıldı.

Ünlü durumda bulunan oyuncu, geçmiş olduğumuz günler içerisinde filmin yönetmeni görevinde bulunan Mohamed Hesham El-Rashidy ve yapıcı ile toplantı gerçekleştirdi. Filmle alakalı olarak bir görüşme gerçekleştiren ekip, daha sonrasında ise ünlü oyuncu ile özel bir anlaşma imzalamış oldu. Filmin başrolünde yer alacak olan Yıldırım’ın bulunduğu afiş de sosyal medya üzerinde hızla paylaşılmaya başlandı.

Yıldırım’ın başrollerini Mısırlı oyunculardan Sarah Elshamy ile birlikte Kosai Khauli, Nahed Elsebai ve Khaled Anwar’la paylaşacak olduğu ”Mako” isimli sineme filmi, gerçekten yaşanmış bir hikayeyi anlatmakta. Söz konusu bu film, 1991 senesi içerisinde Kızıldeniz’de batmış olan ”Salem Express” isimli gemi içerisindeki çok fazla sayıda yaşanmış can kaybını konu almakta. Film öte yandan, Mısır’ın yanında pek çok Arap ülkesi içerisinde de izleyicilerle buluşmuş olacak.