Denizli ilinin Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şeniz Doğan, Liseye Geçiş Sınavı (LGS) içerisinde soruların hepsini doğru bir şekilde yanıtlayıp 500 tam puan almayı başaran Merkezefendili 17 tane öğrenciye ödül verdi.

Merkez Kütüphane içerisinde gerçekleşen bu özel ödül törenine okul müdürleriyle birlikte veliler de katılım gerçekleştirdi. Düzenlenen bu tören içerisinde konuşma gerçekleştiren Başkan Doğan, Merkezefendi ilçesinin gerek LGS konusunda gerekse üniversite sınavları içerisinde Türkiye ortalamasına bakıldığında ilk 5’te veyahut ilk 10’da yer almış olduğunu hatırlattı. Bu durumun kendileri amacıyla çok gurur verici bir tablo olarak görüldüğünü belirtip; ”Bizlere düşmüş olan görevse bu başarıyı sürdürmek ve hatta çok daha üst sıralara çıkartabilmek. Yeni dönem içerisinde eğitime karşı katkımız çok daha fazla bir durumda bulunacak. 2020 senesinden itibaren eğitime ayıracak olduğumuz bütçe de ciddi anlamda çok büyük bir değer olarak görülecek” ifadelerine yer verdi.

Öğrencilerin aileleri ile birlikte öğretmenlerine de teşekkür etmiş olan Başkan Doğan açıklamasının devamında; ”Robotik kodlama amacı ile bir sınıf açtık. Bizim açımızdan bu fazlası ile önemli. Bu bilişim çağı içerisinde, gelecek dönemlerin bilgisayarcısını, gelecek dönemlerin yazılımcısını yetiştirme konusunda bir isteğimiz var. Bu açıdan da Merkezefendi Belediyemiz okullar içerisinde çok büyük bir destek vermekte. Burdaki kütüphanemi içerisinde İngilizce ile birlikte Almanca dersleri de vermeye başlamış durumdayız. Bu şekilde gençlerimiz ile birlikte yetişkinlerimize de çok daha yeni bir dil öğrenme konusunda olanak tanıyoruz. Sizler ile beraber eğitime çok büyük katkılar sağlamış olacağız” ifadeleri ile konuşma yaptı.