Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Belediyesi görevlileri tarafından, vatandaşların çok daha sağlıklı bir şekilde ve temiz bir ortam içerisinde kesim gerçekleştirebilecek oldukları kurban kesim yerleri tespit edildi. Kurban Bayramı esnasında ve hazırlık aşaması içerisinde gerekli önlemlerin yanı sıra gerekli denetimler de belediye ekipleri tarafından yapılıyor olacak.

Kurbanların kesim alanı içerisinde, vatandaşların ihtiyaç duyacak oldukları demir askılar ile birlikte piknik masaları ve derileri koyabilmek amacıyla tuzla beraber çöp poşetleri de hazır bir durumda bulunacak. Küçükbaş kurbanlıklar içim kesim yapılacak yerler, Karaman Mahallesi ile birlikte Bahçelievler Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, TOKİ pazar yeri, Sevindik Mahalelesi, Barbaros Mahallesi ve Yeni Mahalle de yer alan pazar yeri olarak tespit edildi. Büyükbaş kurbanlıklar için kesim yeri olarak yalnızca Eskihisar Mahallesi’nde yer alan Canlı Hayvan Borsası’nın bitişik kısmında bulunan Et ve Süt Kurumu’nda gerçekleştiriliyor olacak. Kesim yapmış olan vatandaşlar için et poşeti temin edilmiş olacak ve çay ikram edilecek.

Kesim alanı içerisinde her türden hizmetin verilecek olduğunu açık bir şekilde ifade eden Belediye Başkanı görevinde bulunan Doğan; ”8 bölge içerisinde kurban kesim yerlerini belirlemiş bir durumdayız. Vatandaşlarımızın çok daha güvenilir ve çok daha temiz bir ortam içerisinde kurbanlarını kesebilmeleri amacıyla çalışmalarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Vatandaşlarımız için kesim alanı içerisinde demir askılardan tutun da çöp poşetlerine, etleri koymak için poşetlerden tutun da piknik masalarına kadar pek çok kolaylık sağlamış olacağız. Gereken bütün hizmeti de biz Merkezefendi Belediyesi yetkilileri olarak vermiş olacağız” ifadelerine yer verdi.