Geçmiş olduğumuz yıl kanser teşhisi konulduğu açıklanan Küçük İskender lakabına sahip ünlü şairlerden biri olan Derman İskender Över, 55 yaşındayken yaşamını yitirdi. 55 yaşında bulunan Över’in cenazesi ise gerçekleştirilmiş olan törenden hemen sonra İstanbul ili içerisinde defnedildi.

Küçük İskender’le ilgili olarak Ortaköy Mecidiye Camisi içerisinde öğle namazını müteakip bir şekilde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı için Küçük İskender’in ailesiyle birlikte yakınlarının yanında Zafer Algöz ile birlikte Bedri Baykam, Ahmet Mümtaz Taylan ve Can Bonomo’nun da aralarında yer aldığı ünlü sanatçılar, Sarıyer Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şükrü Genç ve de Beşiktaş Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Rıza Akpolat’la beraber vatandaşlar katılım gerçekleştirdi.

Cami içerisinde, sanatçının annesi olan Nilsu Över ile birlikte kız kardeşi olan Elif Över, kendilerine yapılan taziyeleri kabul etmiş oldu. Cenaze töreni için İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanı görevinde bulunan Canan Kaftancıoğlu, Kabataş Erkek Lisesinin Eğitim Vakfı’yla beraber çok fazla sayıda sanatçıyla birlikte yayınevi de çelenk yolladı.

Kılınmış olan cenaze namazının hemen sonrasında ise Küçük İskender’in cenazesi, defnedilmek amacıyla alkışlar arasında Zincirlikuyu Mezarlığı’na doğru uğurlandı.