Denizli ilinde yer alan Çal ilçesi içerisinde Karavan Kulübünün 3. gerçekleştirdiği etkinlik dahilinde yurt içi ile birlikte yurt dışından bölgeye gelen ziyaretçiler 60 tane karavan ile kamp kurmuş durumda.

Aşağıseyit Mahallesi içerisinde yer alan Büyük Menderes Nehri’nin hemen yan tarafındaki mesire alanı bölgesinde, Türkiye’nin bir çok iliyle beraberAlmanya, Belçika ve de İsviçre’den karavanlarına binerek seyahate başlayan ziyaretçiler toplanmış oldu.

Çal Belediyesi tarafından karavan ile alakalı turizmi geliştirebilmek amacıyla destek vermeye başladığı doğal yaşam bölgesi içerisinde 60 tane karavanın yanı sıra 15 tane çadır içerisinde kalacağı açıklanan doğayı sevenler, 4 gün sürecek kamp boyunca ilçenin tarihinin yanı sıra doğal güzelliklerini de yakın bir şekilde görme olanağı bulmuş olacak.

2015 senesinin Eylül ayı içerisinde kurulan kulüple beraber ülkede yer alan doğal güzellikler yurt içinin yanı sıra yurt dışından gelmiş olan misafirlere tanıtılmaya çalışılıyor. 40.000 tane üye sayısına çok kısa bir zaman içerisinde ulaşmayı başaran kulüp, ziyaretçileri için yöreyi tanıtmakta olduklarını öte yandan misafirlerin tamamı ile doğal ve de yöresel durumdaki lezzetleri tadabilme olanağını bulmuş olduklarını açık bir şekilde ifade etti.