Denizli ili içerisinde mahkum olduğu cezaevinden izinli bir şekilde çıktığı açıklanan bir kişi, 5 sene öncesinde kendisini bıçaklamış olduğunu ileri sürdüğü genci tüfek kullanarak öldürüp, yanındaki amcasını ise ağır bir şekilde yaralamış oldu.

Söz konusu bu olay ise, Pamukkale ilçesinde yer ala nKocadere Mahallesi içerisinde akşam saatlerine doğru gerçekleşti. iddialara bakılır ise, mahkum olduğu cezaevinden izinli bir şekilde çıktığı açıklanan M. Ö., tam olarak 5 sene öncesinde kendisini bıçaklamış olduğu iddia edilen Ahmet Alkan’ ile mahalle içerisinde bilinmeyen bir sebeple tartıştı. Tartışmanın ani bir şekilde kavgaya dönmesinin ardından M. Ö., yanında yer alan tüfeği kullanarak Alkan’a ateş ederek yaraladı. Tüfekten çıkmış olan saçmalar Alkan’ın göğsü ile birlikte yanında yer alan amcası Süleyman Alkan’a isabet etmiş oldu. Söz konusu bu olay esnasında amca ve yeğen ağır bir şekilde yaralandı.

İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın yaşandığı yere gelen sağlık görevlileri olay esnasında ağır bir şekilde yaralanmış olan Ahmet Alkan’ı ilçede yer alan özel bir tane hastaneye, amcası olan Süleyman Alkan’ı da hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesi’ne götürdü. Göğsünden yaralandığı bilgisi verilen Ahmet Alkan, hastane içerisinde gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Gence ait olan cansız bedeni otopsi yapılması amacıyla Pamukkale Üniversitesinin Hastanesine ait morga götürüldü. Tedavisi devam eden Süleyman Alkan’ın da hayati tehlikesinin olduğu konusunda bilgiye ulaşıldı.

Diğer taraftan jandarma ise olayın gerçekleşmiş olduğu yerde geniş çaplı bir inceleme gerçekleştirdi. Olaydan hemen sonra kaçtığı açıklanan şüphelilerden M. Ö.’yü yakalayabilmek amacıyla da bir çalışma başlatılmış bir durumda. Cinayetin zanlısı olan M. Ö. ise her yerde aranmaya devam ediliyor.

Olay ile alakalı başlatılmış olan geniş çaplı bir soruşturmanın ise halen sürdüğü bilgisine ulaşıldı