Denizli Devlet Hastanesi içerisinde ehliyetine el konulduğundan dolayı intihar etme girişiminde bulunmuş olan bir tane şahıs bina üzerinde asılı durumdaki Türk bayrağına bastığından dolayı vatandaşlar çok büyük bir tepki göstermiş oldu.

Elde edilen bilgilere bakılır ise, söz konusu bu olay Denizli Devlet Hastanesi’nde yer alan A Blok içerisinde gerçekleşti. O. B. adına sahip olan bir kişi hastaneye ait binanın 5. katına kadar çıktı ve intihar etme girişiminde bulundu. Şahsı görmüş olan çevre sakinleriyle birlikte hastanede görevli personel durumla ilgili olarak polis ekiplerine ihbarda bulunarak yardım talep etti. Bölgeye intikal eden polisler daha sonrasında itfaiyeden de yardım talep etti.

Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden ekipler şahsı ikna etme gayretlerine başladı. Bu esnada ise şahıs 15 Temmuz Milli Birlik ile Demokrasi Günü’nden dolayı binaya asılmış olan Türk bayrağına bastığından dolayı etrafta toplanan kalabalık durumla birlikte şahsa da tepki göstermeye başladı. Yaklaşık olarak 30 dakika boyunca devam eden ikna çabasının sonrasında şahıs çıkmış olduğu yerden polis ekipleri tarafından indirilmiş oldu.

Şahsın kısa bir zaman öncesinde alkollü araç kullandığından dolayı ehliyetine polis ekipleri tarafından el konulmuş olduğu ve geriye verilmesi konusunda isteği olduğundan dolayı intihar girişiminde bulunmuş olduğu bilgisine ulaşılırken, olayla alakalı olarak soruşturma başlatılmış olduğu da ifade edildi.