Denizli ilinde yer alan Sarayköy ilçesi içerisinde gerçekleştirilen özel bir hayır yemeğine katılım sağlayan davetliler arasından 22 kişi orda yemiş oldukları tavuklu pilavdan dolayı zehirlendi. Sağlık durumlarının iyi olduğu konusunda bilgi verilen vatandaşlar hastane içerisinde gerçekleştirilen müdahalenin hemen sonrasında ise taburcu edildiler.

Söz konusu bu olay ise, Sarayköy ilçesi içerisinde gerçekleştirilen özel bir hayır yemeği esnasında gerçekleşti. Sarayköy ilçesinde yaşamını sürdüren Ertan Çam, vefat etmiş annesiyle ilgili olarak hayır maksatlı mevlit yemeği vermek istediği. Yemeğe katılmış olan kişilere ise tavuklu pilav ile birlikte ayran ve de tatlı ikramında bulunuldu. Mevlit yemeği esnasında dağıtılanlardan yemiş olan ve mide bulantısı şeklindeki şikayetlerden dolayı Sarayköy Devlet Hastanesi’ne başvuruda bulunanların sayısı ilk önce 11 kişiyken daha sonrasında ise 22 kişiye kadar arttı. Arasında çocukların da yer aldığı ifade edilen 22 kişi hastane içerisinde gerçekleşen tedavilerinin hemen sonrasında ise taburcu edildiler.

Olayın hemen sonrasında ise ekipler tarafından yemekten bir numune alındı ve bununla ilgili özel bir inceleme başlatıldı. Olay ile alakalı olarak polis ekipleri tarafından soruşturma başlatılmış olduğu da ifade edildi.