Yer almış olduğu filmlerin yanı sıra oynamış olduğu tiyatro oyunları ile pek çok rekoru elinde tutan 91 yaşında bulunan Haldun Dormen geçmiş olduğumuz akşam hastaneye götürüldü.

Bağlı olduğu ajansın sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen paylaşım esnasında, uyluk kemiği kırığından dolayı hastaneye yatırılmış olduğu ve durumunun daha iyi olduğu konusunda açıklama yapılan Dormen’in bu söz konusu kırığı nasıl yapmış olduğu konusunda bir bilgi verilmedi.

Geçmiş olduğumuz seneler içerisinde Türkiye Organ Nakli Kuruluşları’nın Koordinasyon Derneği’nin Trabzon ili içerisinde gerçekleştirdiği 12. Uluslararası Transplantasyon Kongresi için onur konuğu şeklinde davet edilmiş olan usta sanatçılardan Haldun Dormen’in konuşması adeta bir damga vurmayı başarmıştı.

Dormen burada, motivasyonu ile birlikte yaşama azmini ve de üzerinde yer alan enerjisini neye borçlu durumda bulunduğu sorusunu şu şekilde cevaplamıştı:

”Galiba insan sevgim ile birlikte işimi fazla sevmeme borçlu durumdayım. Umudu hiç bir şekilde kaybetmemek gerekli. Umut ise, güneşe doğru koşmayı sürdürmektir. İşiniz tma olarak ne olur ise olsun ister bir avukat, isterse bir doktor, isterse bir siyasetçi olun kesinlikle umudunuzu kaybetmemek gerekli. Yaşamda inişler ile birlikte çıkışlar sürekli olarak vardır. Ben bir tiyatrocu şeklinde fazlasıyla iniş ve çıkış yaşamış oldum, herkeste iniş ve çıkış yaşamıştır ancak hiçbir şey bir problem değil… Sürekli olarak umuda doğru koşmak gereklidir. O denli fazla çalışmaktayım ki yaşlanacak bir zamanım da yok”