Başarılı oyunculardan biri olan İbrahim Çelikkol’un, gitmiş olduğu eğlence mekanı içerisinde bir şahsın elmacık kemiğini kırmış olduğu ve o geceyi ise karakol içinde geçirmiş olduğu ileri sürülmüştü.. Çelikkol ise söz konusu bu iddialara yönelik olarak bir açıklama gerçekleştirdi.

”Arkadaşımın doğum gününden dolayı uğramış olduğum mekanın çıkış kısmında, tanımamakta olduğum kişiler arasında meydana gelen arbedeye tanık olmamdan dolayı, şahısların sakinleşebilmesi, sükunetin sağlanabilmesi amacıyla yalnızca bir telkinde bulundum. İnsani durumdaki bir görevden dolayı içinde bulunmuş olduğum bir olayın bu boyutlara kadar gelmiş olmasına; şahsımın darp ile birlikte şiddet benzerindeki çirkin yakıştırmalar kullanılarak suçlu gösterilmesine ve itibarsızlaştırma konusundaki gayretlerine bir türlü anlam verememekteyim.”

”Tanık pozisyonunda resmi kurumlara vermiş olduğum ifadem içerisinde de vurguladığım gibi, hiç bir kimseye saldırmamış olduğum gibi mecraların bazılarında yazılmış olduğu gibi alkollü bir durumda da değildim. Kameraların kayıtları detaylıca incelenir ise, alkollü bir durumda bulunmadığım, kimseye de herhangi bir zarar vermemiş olduğum görülmüş olacaktır. Bundan dolayı; hakkımda iftira niteliği taşıyan, gerçek dışı bir şekilde haberler yazan, gerçek dışı bir şekilde beyanda bulunmuş olan kişi ve kuruluşlarla ilgili hukuki süreç başlatılmış olacaktır.”