Ülkemizin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan ve herkes tarafından beyaz cennet ismi ile bilinirliğini koruyan Pamukkale giriş ücretleri için gerçekleştirilecek yeni zamla beraber giriş için ödenecek ücret 50 Türk Lirası tutarından, 60 Türk Lirası tutarına kadar çıkartılacak. Zam ile alakalı kararın duyulmasının hemen sonrasında Denizli ilinde yaşayana vatandaşlara bu karara tepki gösterip, 50 Türk Lirası tutarındaki fiyatla gidip gezememiş oldukları Pamukkale’ye bundan böyle hiç gidemeyecek olduklarını da savundular.

Pamukkale ören yeri için giriş ücretlerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınmış yeni kararla beraber %20 oranında bir zam yapılmış olacak. Alınmış olan kararla beraber yalnızca Pamukkale’ye değil, ülkemizin pek çok noktası üzerinde yer alan ören yerlerine giriş yapma ücretleri için 15 Temmuz tarihinden itibaren zam yapılmış olacak.

Zam kararıyla alakalı en fazla tepkiyi de Denizli ili içerisinde yaşamını sürdüren vatandaşlar göstermiş oldu. Vatandaşların büyük bir kısmı ise fiyatla alakalı bilgi edinenlerin Pamukkale’ye gelmeyecek olduklarını savunurlarken fiyatla alakalı konuya bir an önce konuya çözüm bulunarak fiyatların daha da düşürülmesi gerekli olduğunu ifade ettiler.