Sanatçılardan biri olan Zuhal Olcay’ın, bir mekan içerisinde şarkı söylemekte olduğu esnada Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmiş olduğu gerekçe gösterilerek verilmiş olan ve ertelemesi yapılan 11 ay 20 günlük bir hapis cezası Yargıtay 16. Ceza Dairesinin tarafından yapılan oy birliği ile onanmış oldu. Fazıl Say ise Instagram hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım içerisinde ”Zuhal Olcay yalnız değildir” ifadelerine yer vererek Olcay’a destek olmuş bulundu.

Cezasının onanmış olduğu dostuna destek mesajıyla paylaşım gerçekleştiren Fazıl Say, şu ifadelere yer verdi; ”Benim çok güzel durumdaki dostum Zuhal fazlasıyla derin bir insandır, olağanüstü kabiliyetleri bulunan bir oyuncudur, muhalif birisi olabilir, bir cümlesi içerisinde haklı ya da haksız da olabilir; ona sahip çıkmanın yerine onu bu şekilde cezalandırmak… Utanç duymuş oldum… Çok Utanıyorum..

Benzer bir şeyi 6 sene öncesinde yaşamıştım, şimdi ise beni cezalandırmış olan Adnan hocacılar kadın ticaretinden dolayı hapise girdiler, gün olup devran dönmekte elbet, ancak bu değerlerimiz çok fazla acı çekmekteler zaman içerisinde, olan insanların ruhuna olmakta. #zuhalolcayyalnızdeğildir dostlar… İnsanlar ile birlikte halkımız; şöyle soruyorum; Daha ne kadar devam edecek bu tutum?”