Denizli ilinde yer alan Bekilli ilçesi içerisinde drone kullanarak esrar üretimi gerçekleştirmiş oldukları tespit edilen 3 şahıs gerçekleştirilen operasyon kapsamında yakalanıp hemen gözaltına alındı. Operasyon kapsamında tam tamına 93 kilo ağırlığında esrar ile birlikte 65 kök Hint keneviri ekipler tarafından ele geçirilmiş oldu.

Bekilli ilçesi içerisinde uyuşturucu madde yetiştirilmekte olduğu konusunda ihbar almış olan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir şekilde faaliyet gösteren Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri zehir tacirlerini sıkı bir şekilde takip altına aldı. Drone kullanarak havadan da net bir şekilde görüntü almış olan ekipler şüpheli şahısların mısır tarlası ile birlikte ormanlık alanları keneviri gizleyebilmek amacıyla kullanmakta olduklarını tespit etti.

Geçmiş olduğumuz pazar gününde tespit edilen 5 tane farklı adrese eş zamanlı bir şekilde baskın gerçekleştirmiş olan polis ekipleri, tam tamına 93 kilo ağırlığında bir esrar ele geçirmiş oldu. Öte yandan gözetleme dürbünü ile birlikte kenevir kesimi amacıyla kullanılmakta olan bağ makası benzerindeki farklı materyaller de yine ekipler tarafından ele geçirilmiş oldu.

tam olarak 65 kökten oluşan Hint kenevirinin bitkisi ise imhası yapılmak amacıyla ekili durumda bulundukları tarla ile birlikte ormanlık arazi üzerinden toplanmış oldu. Uyuşturucu ile alakalı olarak 3 kişi de gözaltına alınmış durumda. Soruşturma ise halen devam ediyor.