Denizli ili içerisinde otomobili ile ”drift” yapmakta olduğu öğrenilen bir şoföre 7.000 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş durumda.

Alınmış olan bilgilere bakılır ise, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde uygulama yapmakta bulunan Trafik Denetleme Şubesi Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 48 LC 381 plakasına sahip otomobilin şoförünün drift yapıp trafiği tehlikeye düşürmüş olduğunu görerek aracı durdurmayı istedi. Polis ekipleri tarafından yapılmış olan ‘dur’ ikazına hiç bir şekilde uymamış bulunan otomobil bölgeden hızlı bir şekilde uzaklaştı.

Kısa bir zaman boyunca yaşanan kovalamacanın hemen sonrasında ise trafik polisleri, söz konus ubu otomobili, Merkezefendi ilçesinde yer alan Saraylar Mahallesinin 358 Sokak içerisinde terk edilmiş bir şekilde buldu.

Daha sonrasında ise şoför F. T.’ye ulaşmış olan polis ekipleri, ”drift yapıp trafiği tehlikeye sokmuş olmak ve tehlikeli bir şekilde araç kullanmak” şeklindeki suçtan dolayı 7.000 Türk Lirası tutarında bir para cezası uygulamış oldu.

Şoförün ehliyetine 2 aylık bir zaman boyunca el konulmuş bir durumdayken, araç ise 2 aylık süre zarfında trafikten men edilmiş oldu. Araç, hemen sonrasında ise çekici ile yediemin otoparkına kaldırıldı.