Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, bir tane akaryakıt istasyonu içinde drift yapmaya başlayan şoför Süleyman Ç.’ye, 5.100 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş oldu.

Ayrıca ehliyetine de el konulduğu açıklanan bu şoförün aracı da 2 ay boyunca trafikten men edilmiş oldu. Şoförün drift yapmış olduğu anları ise çevrede yer alan iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kayıt edildi.

Korucuk Mahallesi içerisinde yer alan bir akaryakıt istasyonuna, 14 Temmuz tarihinde öğle saatlerine doğru gelmiş olan Süleyman Ç., yönetiminde bulunan 20 ZN 523 plakasına sahip otomobilini kullanarak drift yapmaya başladı. Aracı kendi ekseninin etrafında pek çok defa döndürmüş olan Süleyman Ç., sonrasında ise arabasıyla hızlı bir şekilde uzaklaştı. Görmüş olanların ihbarda bulunmasının hemen sonrasında, Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik Şubesinde görevli ekipler, plakasını tespit ettiği bu otomobili takip altına aldı. Ekipler ihbarın ardından, aynı gün içerisinde otomobili bularak, şoförünü de hızlı bir şekilde yakaladı. Trafiği tehlikeye sokmuş olan şoför Süleyman Ç.’ye 5.100 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş oldu. Ehliyeti için 2 aylık bir zamanlık el konulduğu açıklanan şoförün otomobili de 2 ay botunca trafikten men edilmiş oldu.

Şoförün, akaryakıt istasyonu içerisinde drift yapıyor olması etrafta yer alan iş yerinin güvenlik kamerasının görüntülerine de saniye saniye yansımış oldu.