Denizli ilinin Baklan ilçesi içerisinde kendisinden hiç bir şekilde haber alınamadığı açıklanan kadın çobanla alakalı dağlık alan içinde arama çalışmaları başlatıldı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, Baklan ilçesinde yer alan Çakırlar bölgesinde dağlık alan içerisinde eşiyle beraber çobanlık yaparak geçimini sağlayan Musa Çelik, yaşamlarını sürdürdükleri çadıra geldiği zaman eşi Huriye Çelik’in (45) çadırda bulunmadığını gördü. Bir müddet boyunca beklemiş olan Çelik, eşinin yine gelmemesinin hemen sonrasında eşini çadıra yakın bölgeler içerisinde arama çalışmalarına başladı. Aramayla alakalı gayretleri sonuçsuz kalmış olan adam, durumla alakalı olarak 112 Acil Servis’e bir ihbarda bulundu. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında bu bölgeye Afet ile Acil Durum Yönetiminin Başkanlığı (AFAD) ile birlikte Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Denizli Dağ Arama Kurtarma Ekibi (DAK) ve ayrıca İHH İnsani Yardım Vakfı’nda görevli olan ekipler yönlendirildi. Geçmiş olduğumuz gün gece geç saatlerde ara verilmiş olan sarp arazi üzerindeki çalışmalar bu sabah erken saatler içerisinde yeniden başladı. Çelik’i aramayla alakalı çalışmalar bölge içerisinde çok geniş çaplı bir şekilde devam ettiriliyor.

Diğer taraftan ise, Huriye Çelik’in daha önceki dönem içerisinde de aynı şekilde kaybolmuş olduğu ve hemen sonrasında da bulunduğu iddia edildi.