Denizli ili içerisinde parkta yer alan çardağı 16 gündür kendilerine ev yapmış olan anne ile oğlu gören herkesi adeta hayrete düşürmüş oldu. Duyarlı durumdaki vatandaşların ihbarda bulunmasıyla birlikte 16 günden beri çardak içerisinde yaşamını sürdüren aile, Sosyal Yardımlaşma ile Dayanışma Vakfı’nda görevli ekipler tarafından alınıp misafirhaneye yerleştirilmiş oldular.

Söz konusu bu olay, Pamukkale ilçesinde yer alan Çamlık Parkı Mesirelik alanı içerisinde gerçekleşti. Parkta yer alan bir tane çardağa halı sermiş olan anne Sultan Bal (61) ile birlikte oğlu İbrahim Bal (34) 16 gündür park içerisinde yaşamaya başlamış oldu. Çardağı tamamen bir ev odasına çevirmiş olan bu aile üyeleri sermiş olduklarını halının üstüne yatak ile birlikte yorgan koyup 2 haftayı geçen bir zaman boyunca bu şekilde yaşamını sürdürdü. Ailenin farkına varan esnaflardan bazıları ile birlikte vatandaşlar ise anneyle oğlun günlük bir şekilde yemek ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

Dün gece yarısında da duyarlı bir tane vatandaş durumla alakalı Sosyal Yardımlaşma ile Dayanışma Vakfına bildiride bulunarak yardım talep etti. İhbarda bulunmasının üstüne olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden ekipler aileye sahip çıkarak önce anne ve oğlunu sağlık muayenesi için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne götürdü. Ardından aile durumdaki üyeleri görevli personeller tarafından geçici bir zaman için bir kurumda yer alan misafirhanesine yerleştirmiş oldu.