Evinin banyo kısmında düşüp kaburgalarını kırmış olan daha sonrasında ise seneler boyunca mücadele etmekte olduğu kaçış sendromu isimli hastalığı nüksetmiş durumdaki ünlü şovmenlerden biri olan Mehmet Ali Erbil, 258 gün boyunca tedavi görmüş olduğu hastaneden taburcu edildi. Taburcu edilmeden önce hastane odası içerisinde kızlarından Sezin ile birlikte Yasmin ve de oğlu Ali Sadi’yle poz vermiş olan ünlü şovmen, gazetecilerden İsmail Bayrak ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirmiş oldu.

Magazin dünyası içerisinde çapkınlıkları ile birlikte ün salmış durumdaki ünlü şovmen, vermiş olduğu yanıtlarla da çok fazla güldürdü. Şovmenin eski formuna geri dönmüş olduğunu gören hayranları ise çok büyük bir mutluluk yaşamış oldu. Çapkınlıkları ile de ün kazanmış olan Erbil, ”Artık hiç bir şekilde çapkınlıkta yapmaz” şeklindeki yanıtlara esprili bir şekilde cevap verdi; ”Kesinlikle o şekilde keskin şeyleri söylemem. Kadınlar beni bırakır ise bırakır, sonuç olarak sakat bir adamım (Gülmekte). Ancak artık çok fazla değiştim, en azından artık telefon numaramı da değiştirmiş oldum.”

Mehmet Ali Erbil sonrasında ise; ”Tekrardan bir evlilik düşünür müsünüz” şeklindeki soruya şöyle cevap verdi; ”Çok büyük bir ailem bulunuyor. 3 tane eski eşim de, çocuklarım da birbirleri ile görüşmekte. Yağmış olduğum evlilikler konusunda başarılı olamadım ancak yalnızlık çok daha kötü. Bir daha evlilik yapmak niçin olmasın” şeklinde bir cevap verdi.