Denizli ilinde yer alan Babadağ ilçesi içerisinde, ortalama 85 seneden önce meydana gelen yangın esnasında camisinin yandığı açıklanan minare hiç bir şekilde zarar görmedi. O dönemlerde yolun ortasında kalmış olan bu özel minarenin camisi de yangının meydana gelmesinden yaklaşık olarak 15 sene geçtikten sonra 50 metrelik uzak bir bölgeye yapıldı.

Babadağ ilçesinde yer alan Gündoğdu Mahallesi içerisindeki yolun tam ortasında bulunan minare gören herkesi hem çok büyük bir şaşkına çevirmekte hem ise çok fazla gülümsetmekte. İlginç durumda olan bu olayın geçmişi de 1936 senesine kadar dayanmakta. 1933 senesi içerisinde inşa edilen Kırcataş Cami’nin yer aldığı Gündoğdu Mahallesi içerisinde 1936 senesinde çok büyük bir yangın meydana geldi.

Yangından hemen sonra camiyle beraber çok fazla sayıdaki ev yandı ve tamamen kullanılamaz bir duruma geldi. Caminin minaresi ise yangın esnasında zarar gördü fakat hiç bir şekilde yıkılmadı. Yangının çıktığı dönemlerde mahalle içerisinde yeniden bir yapım çalışması gerçekleştirildi lakin minare hiç bir şekilde hesaba katılmadığı için bugün görülen ilginç görüntü ortaya çıkmış oldu. Zaman içerisinde minarenin yer aldığı bu bölgeden yol yapımı da oldu ve minare yolun orta kısmında kaldı.

Yangından 15 seneden sonra da minarenin yaklaşık olarak 50 metrelik yan kısmına cami yeniden yapıldı.

Camiyle birlikte minarenin farklı farklı bulunduğu mahalle içerisinde ilçenin sakinleri bu duruma alışmış durumdayken, ilçenin dışından gelmiş olanlar ise hem çok şaşkın oluyor hem ise gülümsemeden duramıyorlar..