Manken ve aynı zamanda oyuncu olan Şebnem Schaefer, bir dönemlerde aşk yaşamış olduğu ileri sürülen Özcan Deniz ile ”Şebnem giymiş olduğu bornozunu benim evimde unuttu” şeklindeki sözlerle başlamış olan gerginlikleri mahkeme içerisinde son bulmuştu. Başarılı durumda bulunan manken Kanal D ekranlarında karşımıza çıkan 2. Sayfa isimli programda Deniz’le alakalı olarak konuşma yaptı.

Program esnasında çok ilginç açıklamalar yapmış olan Schaefer; ”Ben aslında Özcan’ın boşanmış olmasına değil de, evlenmiş olmasına çok şaşırmıştım” ifadelerine yer vererek; ”Bence kendisi baba olacağından dolayı evlendi. Özcan alafranga bir şekilde evlendi, alaturka bir şekilde boşandı.” ifadeleri ile konuştu.

2006 senesi içerisinde Özcan Deniz tarafından kullanılan; ”Şebnem giydiği bornozunu benim evimde unuttu” şeklindeki sözlerden sonra kanlı bıçaklı olmuş durumdaki ikili arasından Schaefer, Deniz ile alakalı olarak; ”Çarpık bir şekilde ilişkileri var” şeklindeki iddialarını ortaya atmıştı.

Özcan Deniz ise, bu söz konusu iddia üstüne açıklama gerçekleştirmiş ve sonrasında ise; ”Herkes şu anda benim cinselliğime takmış bir vaziyette. Benim o şekilde olmamı istemekteler gibi bir hava bulunuyor. Öyle birisi değilim, daha öncesinde de bunu pek çok defa kez. Benim üstümden bir reyting yapılmak istenmekte, bu durumda fazlası ile açık. Ben işim ile gündeme gelmeye devam eden biriyim. Ortaya çıkarak sahte gündemler yaratmamaktayım.” şeklinde konuşmuştu..