Denizli ilinin Babadağ ilçesi içerisinde atıl bir durumda yer alan 70 senelik jandarma karakol binası, belediye ekipleri tarafından restore edildi ve bir sanat merkezine dönüştürülmüş oldu.

Gazi Mahallesi içerisinde 1949 senesinde inşa edilmiş olan 2 katlı bina içindeki jandarma karakolu, burda tam olarak 46 sene hizmet ettikten sonra yeni yapılan bir binaya taşınmış oldu. İlçenin tam merkezinde 24 seneden beri atıl bir vaziyette bulunan bu bina, Babadağ Belediyesi ekipleri tarafından aslına uygun bir şekilde restore edilip sanat merkezi durumuna getirilmiş oldu.

Babadağ Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ali Atlı, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, ilçede yaşamını sürdüren gençlerin sosyal aktiviteler yapabilecekleri bir mekana ihtiyaç bulunduğunu, atıl durumda bulunan bu eski karakol binasının ise bunla alakalı uygun olacağını düşünmekte olduklarını açık bir şekilde belirtti.

Görevi devralır almaz burasıyla alakalı çalışmalara başlamış olduklarını ifade eden Atlı, şöyle konuştu;
”Mülkiyetinin tamamı belediyemize ait durumdaki bu tarihi yapıyı restore ederek Babadağ Sanat Merkezi şeklinde ilçeye kazandırmış olduk. 2 katlı bu binanın alt kat kısmını ilçe içerisinde eğitim görmekte bulunan öğrencilerimize kafeterya şeklinde düzenledik. Üst kat kısmında da saz ile birlikte gitar, piyano ve de tiyatro kurslarının verilecek olduğu bir alan hazırlığı yaptık. Bina içerisinde daha öncesinde nezarethane şeklinde kullanılmakta olan bölüme ise bir şark köşesi kurmuş olduk. Eylül ayı içerisinde kursiyerlerimiz kayıt yaptırarak bedava bir şekilde açılacak kurslardan faydalanabilecekler.”