Denizli ilinin en işlek noktaları arasında yer alan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bal arıları, palmiye ağaçlarından bir tanesine oğul verdi. Esnaf tarafından çağırılmış olan bal üreticilerinden Caner Kırlı ise, söz konusu bu arıları kutuya doldurarak, hemen götürdü.

Kentteki en hareketli noktalar arasındaki yol üzerinde yürümekte bulunan vatandaşlar, arıların sokma tehlikesinden dolayı çok büyük bir korku yaşamış oldu. Bundan dolayı da durumdan rahatsız olmaya başlayan esnaf, komşu illerden Manisa ilinin Sarıgöl ilçesi içerisinde yaşamını sürdüren tanımakta bulundukları bal üreticilerinden Caner Kırlı’yı şehirlerine çağırdı.

Denizli iline gelmiş olan Kırlı, arıcı kıyafetlerini üstüne giyip yaklaşık olarak 3 metrelik uzunluğa sahip ağaca merdiven yardımıyla çıktı. Kırlı, ağaç üzerinde yer alan arıları, yanında yer alan kutunun içine koydu. O dakikalar ise çevrede yer alan vatandaşlar tarafından hem çok büyük bir korku hem ise büyük bir ilgiyle izlenmiş oldu. Çok fazla sayıda vatandaş ellerinde yer alan telefonları kullanarak video ile birlikte fotoğraf çekimi yaptı. Caner Kırlı daha sonrasında ise arılarla beraber bulvardan gitti.

Palmiye ağacı üzerinde yer alan arıları kutunun içerisine aldığı esnada ilgi odağı haline gelen Caner Kırlı, Arılar bir tane kovandan kaçarak, gelmiş ve burda oğul vermişler. Burda yer alan esnaf ile birlikte vatandaşlar da çok fazla telaşlanmış. Kraliçe arı, palmiye ağacı üzerinde bütün arılarını toplamış. Ben ise bir bal üreticisiyim ancak bu iş konusunda fazla profesyonel bir durumda bulunduğum söylenemez. Merdiven ile ağaca çıkarak, yaklaşık olarak 2.000 tane arıyı kutunun içine aldım ifadelerine yer verdi.