Başarılı şarkıcılardan biri olan Fatma Turgut, Gökhan Çınar’ın hazırlayarak sunmakta olduğu ”Katarsis” isimli programa konuk olarak katıldı. Fatma Turgut, katılmış olduğu bu program içerisinde aşk hayatına yönelik olarak çok samimi açıklamalar gerçekleştirdi. Yaşamıyla ilgili hikayeyi anlatmış olan rockçı, aldatılmış olduğunu ve aldatmış olduğu konusunda da itirafta bulundu.

Kötü olduğundan değil de, naif olduğu için pek çok şey yaşamış olduğunu belirten Fatma Turgut sonrasında ise; ”O kız fazlası ile genç bir durumdaydı ve çok daha merakı vardı. Her bir hissin tam olarak ne şekilde olduğunu bilmeyi, o hissi yaşamayı ve tatmayı çok fazla istedi. Hem aldatılmış oldum hem ise aldatan kişi oldum. Ben bu konuyla ilgili de kendimi çoktan affetmiş bir durumdayım” ifadelerine yer verdi.

Fazlası ile zorlu bir yaşa sürdüğünü ve deli işi yapmakta olduğunu da ifade eden başarılı şarkıcı; ”Duygularla alakalı durumları çok daha iyi dengelemek gerekli.” ifadeleri ile konuşmasını sürdürdü.

”Yalnızlık Senfonisi” ismine sahip şarkıyı söylediği esnada ağlamamak amacıyla kendini zor tutmuş olan Turgut bununla ilgili olaraksa; ”Yalnızlık aslında fazlası ile kıymetli ve çok daha değerli durumdaymış. Geçmiş olduğumu 3 yıl içerisinde o kadar çok yalnız kaldım ki… Ancak iyi ki de yaşam bütün bunları bana getirmiş oldu.” ifadelerine yer verdi.