Usta tiyatroculardan biri olan Orhan Aydın, geçmiş olduğumuz günlerde Esra Elönü’nün 2016 senesinde yapmış olduğu ileri sürülen bir tane paylaşıma yanıt verdiğinden dolayı gözaltına alınmış oldu. Elönü’ye hakaret etmiş olduğu gerekçe gösterilerek 7.5 saat boyunca ifade vermiş olan oyuncu, Twitter üzerinden Elönü’yle tekrar birbirine girmiş oldu.

Gözaltına alınmış olduğunuz Twitter hesabı üzerinden açıklayan Orhan Aydın, yeni paylaşımı esnasında niçin gözaltına alınmış olduğunu da belirtti. Aydın açıklamasında; ”Serbestim şu anda. 7,5 saat boyunca Karakol ile birlikte savcılık ifadesinin sebebi; Esra Elönü’ye hakaret. Tekrardan bir yazayım Esra Elönü’ye hakaret. Gazeteciymiş ve ayrıca yazarmış! Yanımda durup, dayanışmalarını iletmiş olan bütün insanlığa da sevgi ile teşekkür ederim” ifadeleri ile bir paylaşım gerçekleştirdi.

Orhan Aydın’ın serbest kalmasının hemen sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden bir tane gönderi paylaşımı yapan Elönü, kendi ifadeleri ile; ”Gülmekteyim sesli klavyem ile 🙂 Orhan Aydın’ın bana etmiş olduğu hakareti dava etmem bir suç mudur? Hayır yani göz6 süreçlerini demokrasi zaafiyeti ile birlikte gericilik benzerindeki bayık aforizmalarla süslediğiniz zaman siz haklı mı olmaktasınız ? Öyleyse dahi bu ileri bir seviyede faşistliğin gerisinde duruyor olmak şereftir” ifadelerine yer verdi.

Elönü, Twitter üzerinde yapmış olduğu paylaşımı gelmiş olan tepkilerden sonra kaldırmak mecburiyetinde kalmış olurken, usta sanatçılardan Orhan Aydın da kendisine ait Twitter hesabı üzerinden; ”Eğerki 1 damla bile gerçekliği var ise ilk duruşma içerisinde karşıma çıkar ve herkese çanak yalayıcı faşistin kim olduğuyla alakalı bir katkı sunar” şeklinde yanıt verdi.