Şarkıcılardan biri olan Demet Sağıroğlu, Arnavut Kaldırımı isimli şarkısını izinsiz bir şekilde kullandığından dolayı Acun Ilıcalı’dan şikayetçi olmuş durumda. Söz konusu bu dosya, uzlaşma bürosuna yollandı fakat Sağıroğlu ise uzlaşmayı talep etmedi.

Usta durumdaki sanatçılar arasında yer alan Demet Sağıroğlu, Arnavut Kaldırımı ismine sahip ün kazanan şarkısının O Ses Türkiye ile birlikte O Ses Çocuklar ve ayrıca Rising Star isimli yarışmalar içerisinde izinsiz bir şekilde kullanıldığından dolayı Acun Ilıcalı’dan şikayetçi olmuş durumda. Programların yapımcısı koltuğunda yer alan Acun Ilıcalı’yı savcılığa şikayet etmiş olan ünlü durumdaki sanatçının şikayeti üstüne Acun Medya ile alakalı olarak Fikri Sinai Haklar Kanunu’na muhalefet etme suçu sebebiyle bir dava açılmış durumda.

Sabah içerisinde geniş bir yer bulan habere bakılırsa; Sağıroğlu şikayet dilekçesi içerisinde; söz konusu bu şarkısının Ilıcalı’nın kanalı üzerinde hukuka aykırı bir biçimde pek çok defa izinsiz bir şekilde kullanıldığını ifade etti.

Maddi ile birlikte manevi haklarının ihlal edilmiş olduğunu iddia eden şarkıcı, 15.000 Türk Lirası tutarında bir tazminat istedi. TV8 kanlının yetkilisi ise, bu konudaki suçlamayı hiç bir şekilde kabul etmedi. Dosya da, daha sonrasında uzlaşma bürosuna yollandı fakat Sağıroğlu ise hiç bir şekilde uzlaşmayı istemedi.