Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 senesi içerisinde başlatmış olduğu ve bu zamana kadarki dönem içerisinde çok fazla sayıdaki kursiyere hizmet vermeyi başaran Sağlıklı Evlilik Okulu içinde 40. dönemle alakalı eğitimler de bitti. Bunun dahilinde ise Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyi içerisinde 40. Döneme ait Sağlıklı Evlilik Okulunun Sertifika Töreni gerçekleştirilmiş oldu. Söz konusu bu tören için, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyi Başkanı görevinde bulunan Ali Değirmenci, Psikolog olarak görevli Gülay Korkut ve ayrıca kursiyerler katılım gerçekleştirdi.

Ailemi Seviyorum isimli bu özel projeyi fazlası ile önemsemekte olduklarını ve toplumların yapı taşlarının aile olduğunu açık bir şekilde ifade ederek; ”80 tane kursiyer sertifika almış olacak. Bireylerin evlilik konusunda bir parça bile olsun hazır başlayabilecek olmalarını katkı sağlayabilmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi olarak 7 seneden beri bu projeye hiç bir şekilde ara vermeden devam etmekteyiz. İstemekteyiz ki çocuklar çok daha huzurlu ve mutlu aileler de yetişebilsin. Milleti ile birlikte vatanını ve bayrağını sevmekte olan nesiller çok daha sağlıklı ve huzurlu aileler içerisinde yetişiyor” ifadeleri ile konuştu.

Konuşmanın hemen sonrasında ise Kent Konseyinin Başkanı görevinde bulunan Ali Değirmenci katılım sağlayan kursiyerlere sertifikalarını dağıttı.