Denizli ilinin Tavas ilçesi içerisinde gölde bulunduğu açıklanan cesedin, sadece 2 gün öncesinde evinden hastaneye gitmek amacıyla ayrılarak bir daha kendisinden hiç bir şekilde haber alınamamış 23 yaşında bulunan gence ait durumda olduğu belirlendi.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, Tavas ilçesinde yer alan Akyar Mahalles içerisindeki gölette balık tutmaya giden köylüler, gölün içinde hareketsiz bir şekilde bir insanın yer aldığını gördü. Sırt üstü bir şekilde yaklaşmış olan kişinin yanına yaklaşarak yaşamını yitirdiğinin farkına varan köylüler bu durumla alakalı olarak hemen jandarmaya bir ihbarda bulundu. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden jandarma ekipleri cesedin yer aldığı alan ile birlikte etrafında hızlı bir şekilde güvenlik önlemi alıp özel bir inceleme başlatmış oldu. Olayın gerçekleşmiş olduğu yerde yapılan incelemenin hemen sonrasında da ceset, otopsi amacıyla Pamukkale Üniversitesinin Hastanesi’nde yer alan morga götürüldü.

Olayla alakalı olarak, geçmiş olduğumuz gün Tavas ilçesinde yer alan Hırka Mahallesi içerisinde ailesi ile yaşamını sürdürdüğü evinden hastaneye gitme sebebiyle ayrılarak bir daha hiç bir şekilde haber alınamamış olmasından dolayı kayıp başvuru gerçekleştirilen Fatih Öztop’un (23) ailesine de bir bilgi verildi. Kimlik tespit edilmesi amacıyla hastaneye gelmiş olan aile, cansız bedenin oğullarına ait durumda bulunduğunu belirledi. Ceset üstünde gerçekleştirilen incelemeler ise devam ediyor.

Gencin ölmesiyle alakalı başlatılmış olan geniş çaplı bir soruşturmanın da sürdüğü açıklandı.