Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Belediyesi’nin sosyal etkinlikler dahilinde ilçede yaşamını sürdürenlere sinema keyfi yaşatmakta olduğu ”Açık Hava Sinema Geceleri”yle alakalı etkinliğin 2. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ortalama olarak 2.000 insanın katılımıyla gerçekleştirilmiş oldu.

Hacı Ahmet Paralı İlkokulunun bahçe kısmında gerçekleştirilmiş olan etkinlik kapsamında yönetmenliğini Sermiyan Midyat’ın yapmış olduğu, başrollerinde Demet Akbağ’ın rol almış olduğu, Güneydoğu bölgesinde yaşamını sürdüren ve görev yapmış olan ilk kadın belediye başkanıyla alakalı hikayeyi anlatan ”Hükümet Kadın” ismine sahip film ekranlara verilmiş oldu.

Etkinlikle alakalı olarak bilgiler aktaran, Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şeniz Doğan; ”Merkezefendi ilçesi içerisinde bu yeni dönem içinde çok güzel projelerle beraber, daha değişik projelerde sürekli olarak bu şekilde beraber olacağız. Açık hava sinemalarımızdan 2. ise Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz içerisinde gerçekleştirdik. Elbette ki burda Yeni Mahalle ile birlikte Gültepe Mahallesi, İlbade Mahallesi, Merkezefendi Mahallesi ve Alpaslan Mahallesi de var. Bu söz konusu projemizi gerçekleştirme esnasında hem yaz günleri içerisinde sizlerin çok daha güzel bir şekilde zaman geçirmesini sağlayabilmek, çocuklarınız ile yaz tatili esnasında ailecek hep beraber olabilmeniz amacıyla hem ise o bizim çocukluğumuzda yer alan nostaljik açık hava sinemalarını hep beraber bir defa daha yaşayabilmek amacıyla gerçekleştirdik. Sizler de fazlası ile güzel bir katılım sağlamış oldunuz. Hepinize çok teşekkür etmekteyim” ifadelerine yer verdi.