Denizli ili içerisinde, 15 Temmuz Demokrasi ile Milli Birlik Günü’nün kapsamında, 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı içerisinde özel bir anma programı gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde buluna nOsman Zolan; ”Türk milleti söz konus ubu darbe girişiminin karşısında, tamamen dimdik bir şekilde durdu. Kıyamet olana kadar vatanımıza sahip çıkmayı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen Darbe Girişimi’nin 3. senesi içerisinde, 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı üzerinde özel bir anma programı gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Merkezefendi Belediyesi ve ayrıca Pamukkale Belediyesi, meydana kurmuş oldukları çadır içerisinde anma törenine gelen vatandaşlara pilav ile birlikte lokma, limonata, dondurma ve çay benzerindeki yiyecek ve içeceklerden ikram etmeye başladı.

Polis ekipleri etkinliğin gerçekleşmekte olduğu alan üzerinde güvenlik önlemleri alırken, oluşturulmuş olan kontrol noktasından geçiş gerçekleştiren vatandaşlar da meydanı adeta doldurmuş oldu. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın Şehitler Köprüsü üzerinde gerçekleştirilen tören esnasındaki konuşması da dev ekran üzerinden alnda yer alanlara aktarıldı.

Denizli ilinde yer alan saygı duruşu ile birlikte İstiklal Marşı’nın okunmasının hemen sonrasında başladı. Gece esnasında bir konuşma gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan AK Partili Osman Zolan, 15 Temmuz tarihi içerisinde gerçekleşen darbe girişimi esnasında, Türk milletinin canları pahasına vatanını koruyabilmek amacıyla mücadele etmekte olduğunu ifade etti.