UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi içerisinde yer alan Denizli ilindeki Pamukkale ilçesine ulaşımı sağlamakta bulunan karayolunun üstünden geçmiş olduğu arazinin kendilerine ait durumda bulunduğunu ileri sürerek, daha öncesinde 2 defa plastik kasalar ile yolu kapatmış olan grup, bu defa ise briket ile duvar örmüş oldu. Briketleri kaldırmış olan jandarma, yolu kapattıklarından dolayı da 15 kişiyi gözaltına almış durumda.

Pamukkale ilçesinde yer alan Pamukkale Mahallesinin giriş kısmındaki karayolunun üstünden geçmekte olduğu 4.600 metreden oluşan arazi üzerinde hak sahibi olduklarını ileri süren bir grup vatandaş, daha öncesinde 2 defa yola plastik kasalar koyarak, şerit çekmiş durumda. Yolu tamamen ulaşıma kapatmış olan bu grup, ”Tapusu olan özel mülkiyettir, girilmez” şeklinde bir yazı astı. Arazinin kendilerine ait tapulu malları olduğunu ileri süren grup, haklarının verilmesini talep etti. Yapılmış olan bu eylemler, jandarmanın uyarıları ile birlikte son buldu. Herhangi bir şekilde gözaltı olmadığı açıklandı.

Hak sahibi olduğunu ifade eden grup, bu sabah saatlerinde tekrardan eylem yaptı. Grup, bu defa briketler ile karayolunu, 2 yönlü bir şekilde duvar örüp ulaşıma kapattı. İhbar üstüne bölgeye sevk edilmiş olan jandarma, yolu kapatmış olan 5 tanesi kadın, 15 şahsı da gözaltına aldı. Şüpheli durumdaki vatandaşlar karakola götürülürken, karayolu üzerindeki briketler de kaldırılıp ulaşıma açılmış oldu.