Ünlü oyunculardan biri olan İnci Türkay’a eski eşi iş adamlarından Ahmet Eroğlu tarafından açılmış olan velayet davası mahkeme tarafından kabul edilmedi. Bütün bunların yanında Eroğlu’nun işlerinin kötüye gitmiş olduğunu ifade ederek nafaka kaldırılması şeklindeki isteği de mahkeme tarafından hiç bir şekilde kabul edilmedi.

İş adamlarından biri olan Ahmet Eroğlu, 4 sene öncesinde İstanbul Aile Mahkemesi’ne gidip, eski eşi başarılı oyunculardan İnci Türkay’a ”velayetin değiştirilmesi” ile birlikte ”nafakanın kaldırılması” amacıyla bir dava açtı. Dava dilekçesi içerisinde, ”Ahmet Eroğlu ve İnci Türkay çifti 10 sene öncesinde anlaşmalı bir şekilde boşanmıştır. Boşanma protokolüne bakılarak bugün 14 yaşında bulunan çocuğun velayeti ise anneye verilmiş bir durumdadır. Eğitim ile birlikte öteki masrafları baba Ahmet Eroğlu tarafından karşılanmaya devam edilecektir. Yine Rumeli Hisarı’nda yer alan 12.700 Türk Lirası tutarında olan evin krediyle alakalı ödemeleri ise baba Ahmet Eroğlu tarafından gerçekleştirilecektir. Ödemeler ise aylık 25.000 Türk Lirası tutarını geçmiştir” şeklindeki ifadeler yer aldı.

Mahkeme, Ahmet Eroğlu’nun açmış olduğu nafakanın tamamen kaldırılması veyahut nafaka üzerinde bir indirime gidilmesi, çocuğun eğitimle alakalı giderlerinin tekrardan düzenlenmesi isteğini kabul etmedi.

Ahmet Eroğlu’nun çocuk ile şahsi ilişki günlerinin tekrardan düzenlenmesi konusunda karar vermiş olan mahkeme, Eroğlu’nun davasıyla alakalı olarak karşı dava açmış olan İnci Türkay’ın nafaka arttırmayla alakalı isteklerini de de kabul etmedi.