Başarılı oyuncularından biri olan Şevket Çoruh, İsmail Küçükkaya yönetimi ile gerçekleştirilmiş olan Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın gerçekleştirdiği ortak yayınının hemen sonrasında Küçükkaya’yı ”Moderatörlük bir problem çıkartmak değildir” ifadelerine yer vererek eleştirdi.

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın ortak yayını geçtiğimiz akşam canlı bir şekilde gerçekleşti. Ortak olarak paylaşılan yayını izlemiş olan Arka Sokaklar isimli dizinin başarılı oyuncularından Şevket Çoruh da yayını izleyenler arasında yer aldı. Çoruh, sosyal medya üzerinde çok fazla konuşulmuş olan yayını izlediği esnada moderatörlük yapmakta bulunan İsmail Küçükkaya’yı da çok sert bir şekilde eleştirmiş oldu.

Tarihi durumdaki ortak yayın devam ederken Çoruh, Küçükkaya’ya şu ifadeler ile tepki gösterdi; ”Ona 1 tane soru sor, o da sana 1 tane soru sorsun. Sonrasında ise o senin sorduğun sorunu kendine sorsun, sen bir problem görmüyorsan problem zaten yoktur. Moderatörlük bir problem çıkartmak değil problemleri 3 dakika içerisinde özetleyebilmektir.”

İsmail Küçükkaya için yayın süresince zamanlar ile alakalı benzeyen çok fazla eleştiriler gelmiş durumdayken Küçükkaya’nın gece bittiğinde ”Nasıldı moderatörlüğümü sizler de beğendiniz mi?” şeklinde sormuş olduğu soru sosyal medyaya adeta bir damga vurmuş oldu.