Denizli ilinin Bekilli ilçesi içerisinde ani bir şekilde bastırmış olan yağmurla beraber dolu yağışı ekili durumdaki tarım arazilerini adeta bir göle çevirmiş durumdayken özellikle de üzüm bağlarının yer aldığı ve dere yatağına yakın durumdaki bölgeleri içerisinde sel suları adeta bir şelaleye benzer şekilde akmaya başladı.

İlçe içerisinde ani bir şekilde bastırmış olan yağmur ile birlikte dolu yağışı pek çok olumsuzluğu da birlikte getirmiş oldu. Yağışlardan en fazla zarar görmüş olan yerler de ekili durumdaki tarım arazileriyle beraber üzüm bağları olduğu bilgisi verilirken, yağış trafik içerisinde de pek çok zaman aksamalara sebep oldu. Özellikle de araçlar su dolu yollar üzerinde ilerleme konusunda zorluk çekmekteyken yayalar da yağıştan sığınabilecek yerler arayışındaydı. Yağıştan hemen sonra, dereye yakın durumda bulunan bir üzüm bağı içerisinden sel sularının adeta bir şelale biçiminde akması da vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası kullanılarak kayıt altına alınmış oldu.

Ölen veyahut yaralanın bulunmadığı söz konusu bu olay içerisinde ekili durumdaki tarım arazilerinden ötürü çok ciddi bir miktarda maddi hasar gerçekleştiği ifade edildi