Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Belediyesinin tarafından gerçekleştirilen ELO Satranç Yaz Kupasının Turnuvası Cuma gününde Selçukbey Spor Eğitim Merkezi içerisinde başlamış olacak.

Spor alanı içerisinde başlatmış olduğu etkinliklerine ara vermeden devam etmekte bulunan Merkezefendi Belediyesi, ELO Satranç Yaz Kupası Turnuvasını düzenleyecek olduğunu açıkladı. Selçukbey Spor Eğitim Merkezi içerisinde 28 Haziran ile birlikte 29 Haziran ve 30 Haziran tarihleri içerisinde yapılacak olan turnuva 2 farklı kategoriden oluşmuş bulunacak. İlk kategori içerisinde 15 yaş ve üstündeki lisanslı durumdaki satranççılar, 2. kategori içerisinde de okul öncesi öğrencileri yer alıyor olacak.

Turnuva esnasında, büyükler kategorisi içerisinde 4 tanesi şehir dışından olmak üzre 64 tane, minikler kategorisi içerisinde 200 tane, toplam olarakta 264 tane sporcu derece elde edebilmek amacıyla ter dökmüş olacak. Turnuva ise Cuma gününde saatler 19:30’u gösterirken başlamış olacak. 3 gün boyunca devam eden turnuva esnasında 1. için 1.000 Türk Lirası tutarında, 2. için 500 Türk Lirası tutarında ve 3. için 250 Türk Lirası tutarında bir hediye çeki verilmiş olacak. Turnuva içerisindeki en iyi 3 tane kadın sporcu içinde madalya verileceği açıklandı. Turnuvanın son günü içerisinde de 200 tane minik sporcunun kayır olduğu Minikler Satranç Şenliği gerçekleştirilecek. Şenlik bittiğinde minik durumdaki satranççılara
da madalya verilmiş olacak.