Denizli ili içerisinde satmış oldukları uyuşturucu haplarla 25 yaşında bulunan bir tane gencin ölmesine sebep oldukları ileri sürülen 3 şahıs, narkotik ekiplerinin tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyon ile yakalandı.

Geçmiş olduğumuz gün meydana gelen olayda Akhan Mahallesi içerisinde Ahmet Yılmaz adlı bir genç yol üzerinde hareketsiz yattığı esnada. Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden polis ekipleri ile birlikte sağlık ekipleri gencin yaşamını yitirmiş olduğunu tespit etti. Yılmaz’ın gerçekleştirilen otopsi esnasında uyuşturucudan yaşamını yitirmiş olduğunun tespit edilmesi üstüne Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir şekilde Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından çok detaylı bir çalışma başlatılmış oldu. Çalışmadan sonra operasyon başlatmış olan narkotik ekipleri 3 değişik adrese de baskın gerçekleştirdi. Baskın esnasında Yılmaz’ın yaşamını yitirmesine sebep olduğu uyuşturucu haplarla aynı özellikleri bulunduğu tespit edilen 89 tane uyuşturucu hapın yanı sıra 1 tane de ruhsatsız av tüfeğinin ele geçirildiği açıklandı. Operasyon esnasında İ. A. ile birlikte G. K. ve de O. A., adlı şahıslar gözaltına alınmış durumda. Gözaltına alınmış olan şahıslar emniyet içerisindeki işlemlerinin sonrasında polis ekipleri tarafından adliyeye sevk edilmiş oldu.

Narkotik ekipleri olay gerçekleştikten yalnızca birkaç saat sonrasında gencin ölmesine sebep olan zehir tacirlerini yakalayıp fazlası ile başarılı bir operasyona daha imzasını atmış oldu.

Gözaltına alınmış olan savcılık sorgusunun hemen sonrasında mahkemeye sevk edilecek oldukları bilgisine ulaşıldı.