Denizli ili içerisinde öğleden sonra ani bir şekilde bastırmış olan sağanak yağmur, yaşamı da olumsuz bir şekilde etkilemiş oldu. Yağmura hazırlıksız bir şekilde yakalanmış olan vatandaşlardan bazıları kendilerini hızlı bir şekilde kapalı yerlere doğru atmayı başarırken, yağıştan dolayı trafik üzerinde de aksamalar meydana gelmiş bir durumda, yolların bazıları ise trafiğe kapatılmış bir durumda.

Kent içerisinde öğleden sonrasında ani bir şekilde bastırmış olan yağmur yağışı olumsuzlukları da birlikte getirmiş oldu. Sağanak yağış, en fazla sürücülerle birlikte yayaları etkilemiş oldu. Yaya durumdakiler yağmurdan korunabilmek amacıyla boş bulmuş oldukları balkon altlarıyla birlikte iş yerlerinin önlerine sığınmış oldu. Trafikte bulunan şoförler de yollarda ilerleme konusunda çok büyük bir güçlük çekti.

Denizli – İzmir karayolu üstünde yer alan bulunan alt geçitlerden bazılarını su basması sonrasında şoförler de çok zor anlar yaşamaktayken su basmış olan alt geçitlerin bazıları da polis ekipleri tarafından geçici bir şekilde kapatıldı. Belediyede görevli olan ekipler, su birikintilerini tahliye edebilmek amacıyla çalışmalarını da devam ettirmekte. İş yerlerinin bazılarında da su basması sonrasında esnaflar çok zor anlar yaşamış oldu.