23 Haziran tarihinde gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanlığı yenileme seçimi dahilinde sabah saatler 08: 00’de başlamış olan oy kullanma işlemine müzisyenler de işlerini bırakarak geldiler. Oyuncu ve de müzisyen olan Oğuzhan Koç, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanlığı yenileme seçimiyle alakalı Beşiktaş ilçesinde oyunu kullanmış oldu. Oğuzhan Koç sabah çok erken saatler içerisinde oyunu kullanmış isimlerden bir tanesi oldu. Koç, Saatler 09:30 civarında oyunu kullanmak amacıyla Beşiktaş ilçesinde yer alan Tevfik Fikret İlkokulu’na gelmiş oldu.

Acele nir şekilde girmiş olduğu bu okulda 1068 numarasına sahip sandıkta oyunu kullanmış olan Oğuzhan Koç, basın mensuplarına da burda açıklamalar gerçekleştirdi. Koç, basın mensupları tarafından kendisine hızlı hareket ediyor olmasının nedeninin sorulması üstüne Kayseri ilinde bir konseri olduğundan dolayı acele etmekte olduğunu ifade etti.
Koç açıklamasında; ”Kayseri ili içerisinde bugüne seçim yapılacağını tahmin etmeyip bir konser koydum. Orada ise seçim gündem olmadığından dolayı bizde koşup Kayseri iline geçmiş olacağız. Ülkemizle birlikte özellikle de İstanbul için hayırlısı olsun” ifadeleri ile konuştu. Ünlü durumdaki sanatçılardan Oğuzhan Koç oyunu kullandıktan hemen sonrasında ise okuldan ayrılmış oldu.