Denizli ilinin Acıpayam ilçesi içerisinde freni boşalmış olan traktör 1. katta yer alan garajdan bahçe kısmına düştü. Olayın yaşandığı esnada traktörün üstünde oyun oynamakta oldukları ileri sürülen 2 tane çocuktan bir tanesi de traktörün altında kalıp yaşamını yitirdi. Öteki çocuğun da hastane içerisinde tedavisi devam ediyor.

İddialara bakılır ise, Yeşilyuva Mahallesi içerisinde alttaki kat samanlık üstteki kat ise garaj olan bir ev içerisinde park durumunda bulunan 20 KU 595 plakasına sahip traktörün üstüne çıktıkları iddia edilen 9 yaşında bulunan Elif A.K. ve 4 yaşında bulunan Ramazan Enes Güler, burda oyun oynamaya başladılar. Bir zaman geçtikten sonra halen bilinmeyen bir sebepten dolayı traktörün freni boşalınca ani bir şekilde hareket etmeye başladı. Traktör, üstünde yer alan çocuklarla beraber yaklaşık olarak 4 metrelik yüksekten aşağıya düştü. Bahçe üzerine ters dönüp düşmüş olan traktörün altında kalmış bulunan 2 tane çocuk ağır bir şekilde yaralandı.

Sesi duyarak dışarı çıkmış olan öteki aile üyeleri ise çocukların traktörün altında kalmış olduğunu fark ederek durumla ilgili olarak itfaiye ekipleri ile sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. İhbarlar üstüne olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden itfaiye ekipleri traktörün altında kalmış olan çocukları çıkartarak sağlık ekiplerine teslim etmiş oldu. Sağlık ekipleri ise yaralı durumda bulunan çocukları olayın yaşandığı yerde gerçekleştirilen ilk müdahalenin sonrasında tedavi etmek amacıyla ambulanslar ile hastaneye götürdü. Ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılmış olan 4 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan Ramazan Enes Güler, hastane içerisinde gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın hiç bir şekilde kurtarılamadı. Gürelin cansız durumdaki bedeni ise otopsi amacıyla Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nin Hastanesi morguna götürüldü.

Yaralı durumdaki Elif A.K.’nin da tedavisine sürdüğü ifade edildi. Jandarma ekipleri yaşanmış olan bu olayla alakalı çok geniş çaplı bir inceleme gerçekleştirdi.